2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster Upplands Väsby kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar räkenskaps - och förvaltningsrevision för granskning av Upplands Väsby kommun i enlighet med Standard för kommunal räkenskapsrevision (KISA). Uppdraget avser redovisning- och förvaltningsrevision på uppdrag av de förtroendevalda revisorerna i Upplands Väsby kommun, samt även specifika uppdrag inom kommunkoncernen. Arbetet bedrivs i god dialog/nära samarbete med kommunens tjänstemän.
Intern identifierare: KS/2023:380
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Revisionstjänster Upplands Väsby kommun