2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning och drift för Bråta återvinningscentralen
Beskrivning: Upphandlingen avser entreprenad för bemanning, drift och skötsel av Bråta återvinningscentral i Härryda kommun. Uppdraget omfattar den dagliga driften av anläggningen, mottagning och hantering av avfall samt service till besökare. Avtalstiden är fyra år med start 2027-02-07 och med möjlighet till förlängning i upp till 24 månader. Upphandling ligger till grund för kontrakt med en leverantrör.
Intern identifierare: 26/21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000