323504-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Apparatur och instrument för operationssalar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermiapparat.
Referensnummer: DU-UPP17-0061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på Diatermiapparat med fotpedal samt tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Aktuell upphandling:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen