Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Insamling av hushållsavfall i Österåker och Vaxholms Fastland
Referensnummer: 539245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511000 Sophämtning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför upphandlingen av Insamling av hushållsavfall på fastland i Österåker kommun och Vaxholms stad önskar vi att leverantörer, beställare och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på förfrågningsunderlagets innehåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90511200 Hämtning av hushållssopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss, insamling av hushållsavfall i Österåker och Vaxholm på fastlandet