Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Insamling av hushållsavfall i Österåker och Vaxholms skärgård
Referensnummer: 539242
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför upphandlingen av Insamling av hushållsavfall i skärgården i Österåker kommun och Vaxholms stad önskar vi att leverantörer, beställare och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på förfrågningsunderlagets innehåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss