323513-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Drift av Hammarby dagliga verksamhet
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av Hammarby dagliga verksamhet
BeskrivningUpphandlingen avser drift av insatser enligt lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Uppdraget omfattar att driva och utveckla Hammarby dagliga verksamhet. Den dagliga verksamheten har inriktning mot vuxna enligt 9 § 10 p, LSS och avser personkrets 1 och 2 enligt 1 § 1-2 p.
Intern identifierareSÖD 2023/769
Förfarandets viktigaste kännetecken-
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDrift av Hammarby dagliga verksamhet