Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infrastrukturella dataförbindelser
Referensnummer: 20RGK1602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32412000 Kommunikationsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 72400000 Internettjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Infrastrukturella dataförbindelser i Kronobergs län. Dataförbindelser för stamnät mellan knutpunkter och dataförbindelser för spridningsnätet till och mellan externa enheter