Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – Fryst bröd, grönsaker, bär, potatisprodukter, puréer och timbaler.
Referensnummer: TK 16.079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för fryst bröd och grönsaker för Eskilstuna kommunens avropade enheter. Villkor och efterfrågat sortiment framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15310000 Potatis och potatisprodukter, 15312000 Potatisprodukter, 15331100 Färska eller frysta grönsaker, 15811000 Brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen