323669-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Antitrombos- och kompressionsmaterial
Referensnummer: VF2021-00064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Antitrombosstrumpa med inspektionshål, rundstickade kompressionsstrumpor, flatstickat kompresionsmaterial för hand och arm, kompresionsmaterial för brännskadade med mera
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18315000 Strumpor, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen