323671-2017 - ResultatSverige-Luleå: Specialfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1 st. lastväxlare med kran – Luleå Renhållning AB.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet gäller Luleå Renhållnings behov av en ny Lastväxlare med kran.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen