Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dieselreningsanläggning.
Referensnummer: 17/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42910000 Destillations-, filtrerings- eller rektifikationsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på dieselreningsanläggning med kapacitet på rening av diesel som minst 40 l/minut.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen