323715-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Förbrukningsartiklar för tandvård
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala förbrukningsprodukter
Referensnummer: Upp 2.3.3-2019/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet inbjuder till anbudsgivning gällande dentala förbrukningsprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Fyllnadsmaterial, profylax, putspasta och estetik
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141810 Tandfyllningsmaterial, 33141830 Cementbas, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien, 33711710 Tandborstar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen