323745-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Laboratorieinredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorieinredning
Beskrivningkarolinska Universitetet (Karolinska) har för avsikt att upphandla ett ramavtal avseende fabriknya Laboratorieinredningar för laboratoriemiljö.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119950:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39180000 Laboratoriemöbler
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängning