2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Ekonomisystem Nacka kommun
Beskrivning: Kontrakt för leverans av ekonomisystem
Intern identifierare: KFKS-2026-00294
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72400000 Internettjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: leverans av ekonomisystem som tjänst
Intern identifierare: Upphandling av Ekonomisystem Nacka kommun