323865-2022 - ÄndringSverige-Skövde: Byggnation av busstation
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av Timboholms bussdepå, Skövde
Referensnummer: 22/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213311 Byggnation av busstation
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av bussdepå. Nybyggnaden omfattar servicelokaler för bussar samt tillhörande administrations- och personaldelar.