323878-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Systemanalys och programmering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfasigheter – Ramavtalsupphandling av systemadministratör CITECTSCADA 2018.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72240000 Systemanalys och programmering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av systemadministratör CITECTSCADA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt underlag.