2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital handläggning av skolskjuts
Beskrivning: Upphandling av system för digital handläggning av skolskjuts till Eskilstuna kommun, där de sökande ska kunna genomföra sin ansökan av skolskjuts och handläggarna ska kunna handlägga de inkomna ansökningarna. Handläggare ska även kunna genomföra uppföljning av skolskjuts, planering av skolskjutsrutter samt bedömning av trafikförhållanden i efterfrågat system.
Intern identifierare: VFJ 22.107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del