323907-2019 - ResultatSverige-Linköping: Stolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar
Referensnummer: UC-2019-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39112000 Stolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionens behov av arbetsstolar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen