32395-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kuvöser – Transportkuvös till ambulanser i Region Västmanland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transportkuvös till ambulanser i Region Västmanland
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: - Upphandling av transportkuvös (TKS) avses ett ramverk inkl. kuvös/kuvösdel, batteri, ventilator, befuktningssytem samt som har fästen för ventilator, infusionspumpar, övervakningsmonitor, sugsystem och gasflaskor. - Leverans av aktuell utrustning inkl. installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick. - Klinisk och teknisk dokumentation - Utbildning av klinisk och teknisk personal - Leverans av förbrukningsmateriel efter successiva avrop från köparen - Option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid - Option på teknisk serviceutbildning - Option på utbildning Utrustningen kommer att placeras på Barnkliniken avd 69, Västmanlands Sjukhus, Västerås.
Intern identifierare: IN-IN23-0400
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33152000 Kuvöser
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se ovan beskrivning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: E-handel
Beskrivning: Krav på E-handel