32397-2021 - KonkurrensutsättningSverige-ÄNGELHOLM: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TEKNISKA KONSULTER BESIKTNING VS, BESIKTNING STYR OCH REGLER, BESIKTNING VENTILATION.
Referensnummer: 20/175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Tekniska konsulter avseende områden:
Besiktning VS-värme och sanitet
Besiktning styr och regler
Besiktning ventilation
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen