323981-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Drift av idrottsanläggningar – Driftentreprenad - motionscentralen på Skutberget
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenad - motionscentralen på Skutberget
BeskrivningKarlstads kommun avser att upphandla en entreprenör för driften av motionscentralen på Skutberget och som ska bistå kommunen med utvecklingen av friluftsområdet. I uppdraget ingår att drifta anläggingen med dess omklädningsrum och bastu så att den är öppen för allmänheten samt att driva ett café. Upphandlingen omfattar endast verksamhetsdrift, då Beställaren ansvarar för den tekniska driften av fastigheten. För mer information om området se | https://karlstad.se/uppleva-och-gora/friluftsliv-och-motion/skutbergets-friluftsomrade
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92610000 Drift av idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98070:Lot:1