2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänsttransporter
Beskrivning: Upphandlingen avser färdtjänst inom kommunen. Uppdraget omfattar persontransporter med personbil och specialfordon för personer med tillstånd till färdtjänst. Transporterna ska utföras med hög tillgänglighet, säkerhet och serviceanpassning utifrån resenärernas behov.
Intern identifierare: UH-26-52495
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Färdtjänsttransporter