Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling containers till LUMIRE
Referensnummer: KLF2023/572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå Miljöresurs AB behov av containers.
10 delområden med möjlighet att lämna anbud på hela eller delar av behovet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 10
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 10
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613300 Standardcontainrar, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen