324039-2019 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletterande upphandling förband och sårläkningsprodukter inkl.gips med tillbehör
Referensnummer: RS 2018-05388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Kompletterande behov av förband och sårläkningsprodukter inkl. gips med tillbehör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar, 33141119 Kompresser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen