Officiellt namn: Sveriges Television Aktiebolag Ort: Stockholm Postnummer: SE-105 10 Land: Sverige Att: Robin Holmquist E-post:robin.holmquist@svt.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Leverantör av eventkontributionstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen SVT har beslutat att upphandlar en leverantör av eventkontributionstjänster för att tillgodose SVT:s löpande behov av eventkontribution för kända/möjliga produktionsplatser. I samband med detta avser SVT erbjuda den nuvarande interna personalen möjlighet till verksamhetsövergång.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64200000 Telekommunikationstjänster, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72410000 Leverantörstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.