324050-2017 - ResultatSverige-Västervik: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för elektronisk handel.
Referensnummer: U-017-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett molnbaserat systemstöd för elektronisk handel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett molnbaserat systemstöd för elektronisk handel, med option för fakturahantering för övriga fakturor.
— E-handelstjänst för beställning och fakturahantering i enlighet med kravspecifikation och avtal, inklusive driftsättning i test- och produktionsmiljö, integrationer, dokumentation, drift, support och underhåll, teknisk förvaltning och utveckling;
— Införandeprojekt;
— Utbildning (utöver det som ingår i införandeprojektet);
— Framtida konsulttjänster (utöver det som ingår i införandeprojektet).