324073-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Lås, nycklar och gångjärn
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF Låssmedtjänster och produkter omr Göteborg
Referensnummer: FAST 2022-00366
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar ett ramavtal avsett för låssmed, tjänster och material, installation och service, för entreprenad och drift.
Denna upphandling avser geografiska området:
- StorGöteborg
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521100 Lås, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen