324092-2017 - ResultatSverige-Falkenberg: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr- och reglerarbeten.
Referensnummer: KS2017-197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mindre ombyggnationer, mindre nyinstallationer, sedvanliga förebyggande och avhjälpande underhållsarbeten, reparationer samt mindre projekt inom styr och regler.
Fastighetsstyrningen avser huvudsakligen värme, ventilation och kyla.
Upphandlingen avser tjänster såsom konstruktion, projektledning, programmering, installation samt service och provning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42961000 Manöver- och styrsystem, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen