2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snögallerier Malmbanan 13A (Björkliden-Riksgränsen)
Beskrivning: Entreprenaden avser förstärkning av Snögalleri 13A. Upphandlingen genomförs med möjlighet till upprepad beställning av ytterligare snögallerier mellan Björkliden och Riksgränsen. OBS! Det uppskattade värdet för upphandlingen inkluderar eventuella upprepningar.
Intern identifierare: KOM-420720
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221112 Byggnation av järnvägsbro
Ytterligare klassificering (cpv): 45221122 Byggnation av järnvägsviadukt, 45221242 Byggnation av järnvägstunnel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Snögallerier Malmbanan 13A (Björkliden-Riksgränsen)