Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM2019-7853 Köp av tjänster för master och fackverkskonstruktioner
Referensnummer: FM2019-7853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av tjänster så som installation och underhåll för master, fackverkskonstruktioner och antenner. Tjänsterna ska kunna levereras rikstäckande. Försvarsmakten avser att teckna ett sjuårigt ramavtal.
Detta är ett förfarande i ett steg enligt LUFS, därmed blir sista ansöknings- och anbudsdag samma datum. Utskick av underlag sker i samband med annonseringen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänster gällande master och fackverkskonstruktioner