324116-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teckenspråk, dövblindtolk samt skrivtolkning och TSS
Referensnummer: UPPH2020-00321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tolktjänster för metoderna teckenspråks-, dövblind-, TSS- och
Skrivtolkning enligt beskrivning i 2 Kravspecifikation och 3 Mall för upphandlingskontrakt samt
Tillhörande bilagor.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2021-01-29 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen