Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsservice
Referensnummer: HS/2020:465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastighetsservice med avhjälpande underhåll och akuta åtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1
Del nr: 1) Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsservice.
Område 2
Del nr: 2) Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp