324146-2017 - ÄndringSverige-Tingsryd: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssytem till Vård och omsorgsförvaltningen.
Referensnummer: 17-022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av tjänsten:
Syftet är att upphandla ett IT-stöd för den verksamhet som Vård och Omsorgsförvaltningen ansvarar för samt enheten för Individ och familjeomsorg.
Upphandlingens delar:
Upphandlingen är delad i 2 delar.
Del A. Vård och omsorgsverksamhet.
Del B. IFO's verksamhet.