324187-2023 - ResultatSverige-Nässjö: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Sjukvårdspersonal
Referensnummer: 2023/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla bemanningstjänst sjuksköterskor, skolsköterskor, Fysioterapeuter samt Interimschefer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
SJUKSKÖTERSKA
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85111400 Sjukhusrehabilitering, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vid vakanser och arbetsanhopning har Nässjö kommun för kortare och längre perioder behov av:
- allmänsjuksköterskor
- allmänsjuksköterskor med inriktning distriktssjuksköterska, äldre sjuksköterska och psykiatrisjuksköterska.
- skolsköterskor
-Fysioterapeuter
-Interimschefer
SKOLSKÖTERSKA
Del nr: 2
FYSIOTERAPEUT
Del nr: 3
INTERIMSCHEF
Del nr: 4