324194-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Personalutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult rörande tids-, produktivitets- och stresshantering
Referensnummer: SU FV-0096-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80511000 Personalutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att kunna erbjuda doktorander, postdoktorer och övrigt akademisk personal inom SU konkreta verktyg för tids-, produktivitets- och stresshantering i akademisk miljö.
SU strävar efter att vara en attraktiv arbetsgivare och arbetar aktivt med att på olika sätt arbeta proaktivt för en god arbetsmiljö för våra anställda.
Stockholms universitet vill skapa förutsättningar för doktorander att prestera väl och må bra under forskarutbildningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att kunna erbjuda doktorander, postdoktorer och övrigt akademisk personal inom Stockholms universitet konkreta verktyg för tids-, produktivitets- och stresshantering i akademisk miljö.
Stockholms universitet strävar efter att vara en attraktiv arbetsgivare och arbetar aktivt med att på olika sätt arbeta proaktivt för en god arbetsmiljö för våra anställda.