3242-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Militärfordon och tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anskaffning Lastarm 6 Ton.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35400000 Militärfordon och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastarmar 6 Ton till tidigare anskaffade hjullastare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen