Huvudsaklig CPV-kod 45331210 Installation av ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ventilationsentreprenader för SFA-projektet på Henriksdalsområdet. och SFA-projektets övriga anläggningar. Typexempel på arbeten är av karaktären Installation av ventilationskanaler i olika material /ofta rostfritt och i stora dimensioner/ samt installation av ventilationsaggregat och fläktar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen