324276-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Tankbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil
Referensnummer: 85/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34133110 Tankbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tankbil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34133110 Tankbilar, 34223200 Tankfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen