2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och underhåll av säkerhetsplattform
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en (1) Leverantör avseende service och installation av säkerhetssystem på Skellefteå Krafts samtliga anläggningar/lokaler. Uppdraget avser att utföra service och underhåll samt projektera och installera på Skellefteå Kraft AB:s säkerhetsplattformer, som innefattar inbrottslarmsystem, passerkontrollsystem, kameraövervakningssystem och brandlarmssystem m.m. i våra anläggningar. Ramavtalets giltighet är villkorat av att ett gällande Säkerhetsskyddsavtal Nivå 1 är tecknat mellan parterna. Följaktligen ska Säkerhetsskyddsavtal Nivå 1 tecknas och därefter kan ett Ramavtal signeras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99532:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd, 35113000 Säkerhetsutrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+2+2+2