Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel och drift av sluss och broar
Referensnummer: Ks 1423/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande skötsel och drift av Örebro gästhamn, Slussen, Slussbron, Skebäcksbron och Osetbron i Örebro. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63720000 Stödtjänster för sjötransport, 63721300 Drift av farleder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen