324509-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande elarbeten till Flens kommun, Flens kommunfastigheter AB och Flens Bostads AB
Referensnummer: UPPH/2019:63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande elarbeten sk årsavtal, enligt bifogade handlingar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen