324582-2023 - ResultatSverige-Örebro: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling livsmedel - Djupfryst
Referensnummer: 22RS2445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende djupfrysta livsmedel till Region Örebro län samt folkhögskolorna Fellingsbro och Kävesta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen