324620-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Schillerska gymnasiet - generalkonsultgrupp för projektering av utökning ventilation och invändig renovering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSchillerska gymnasiet - generalkonsultgrupp för projektering av utökning ventilation och invändig renovering
BeskrivningGeneralkonsultuppdrag i två delar: Först görs en utredning för att säkerställa hur en utökning av ventilationen kan genomföras med beaktning av krav på bevarande, brandsäkerhet och tillgänglighet. Utredningen ska redovisas och godkännas innan uppdraget kan gå vidare med projektering för förfrågningsunderlag för upphandling av en totalentreprenad för utökning ventilation och invändig renovering.
Intern identifierareSFF-2024-00620
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000