324628-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensmaterial
Referensnummer: VF2022-00014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Blöjor, bindor, hygienunderlägg mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33771000 Sanitetsartiklar av papper, 33771100 Dambindor eller tamponger, 33771200 Pappersblöjor, 39512300 Madrassöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen