324630-2018 - ÄndringSverige-Arboga: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal III, Arboga 2018
Referensnummer: VMKF-U 2018.66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillgodose enheters akuta behov av mindre inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar. En del inköp är också av karaktären så kallade pedagogiska inköp/social träning.