2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskindiskmedel och rengöringsmedel storkök inklusive service
Beskrivning: Enköpings kommun ska upphandla maskindiskmedel, tork/sköljmedel, granuler och rengöringsmedel etc för storkök. Anbudsgivaren ska även tillhandahålla nödvändig doseringsutrustning inklusive service och reparation. I upphandlingen ingår transporter kostnadsfritt till varje angiven enhet inom kommunerna. Enköping och Håbo kommun kommer att vara avropsberättigade. Mer detaljerade uppgifter framgår av kravspecifikationen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39831210 Maskindiskmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126022:Lot:1