324670-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster KI
Referensnummer: 2-4101/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för städtjänster åt Karolinska Institutets samtliga verksamheter.
Karolinska Institutet (KI) inbjuder företag att inkomma med ansökan avseende anbudslämnande för ramavtal av städtjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen