Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glas-& Presentbutik på Stockholm-Arlanda Airport
Referensnummer: SDA 2021-00092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att Koncessionshavaren ska bedriva en Glas- och Presentbu-tik i Sky City på Stockholm Arlanda Airport.
Verksamheten ska erbjuda ett utbud från etablerade varumärken som känneteck-nas av kvalitet och igenkänning samt lekfulla artiklar i en överkomlig prisnivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej