324698-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Programvara för nätverk, Internet och intranät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av UUS för DokIT
Referensnummer: 2019-O000426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandla en tjänsteleverantör att ansvara för Region Skånes system DokIT som består av installerade standardprodukter från OpenText samt ett antal kundspecifika konfigureringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen