2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärgningstjänster avseende PO Södermanland och PO Östergötland; Region öst
Beskrivning: Bärgningstjänster
Intern identifierare: A066.465/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar, 63725000 Bärgning och upptagning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster, destruktion, uppställningsplatser och viss tillhörande administration för Polisområde Södermanland och Polisområde Östergötland.
Intern identifierare: Bärgningstjänster avseende PO Södermanland och PO Östergötland; Region öst